Mantar Bariyer Sistemi


Mantar Bariyer Sistemi

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar bariyer sistemi güvenliği en üst düzey de sağlamak araç giriş ve çıkışlarında doğa bilecek kazaların vereceği zararı en aza indirmek için üretilmiş bir koruma sistemidir. Üretimi kullanılan yerin yoğunluğuna veya yapısına göre farklılık gösterir, genellikle paslanmaz çelik ya da çelik üzerine paslanmaz boru geçirilmesiyle üretilir. Mantar bariyerler teknolojik cihazlarla duyarlı olarak tasarlanmıştır. Cep telefonları özel tasarım butonlar ve kumandalar sayesinde merkezi bir alandan yönetilebilir. Mantar bariyerler son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür çarpma ve darbelerde oluşacak güce karşı dirençli olarak üretilmiş ve bu güne kadar hiçbir kırılma ya da kopma görülmemiştir. Mantar bariyerler diğer bariyerlere göre daha az yer kapladığı için görüntü olarak da çevreye rahatsızlık vermez.

Kullanım alanları:

Bariyerlerin kullanım alanları yüksek güvenlik isteyen kontrol alanlarında bazı sokak girişlerin de, özellikle yoğun araç girişi bulunan devlet daireleri ve büyük şirketlerin otoparklarında araç giriş ve çıkışını kontrol altına almak için sıklıkla tercih edilen modellerdir. Talebe göre parmak izi okuyuculu, otomatik plaka tanıma sistemli, kumandalı ya da butonlu olabilir. Mantar bariyerler kaza riskini en aza indirmek için tasarlanmıştır park yerlerinde kullanıldığı gibi yoğun araç geçişinin olduğu yollarda şerit ayırımında da kullanılır. Otomatik Mantar bariyerler sistemleri talep edilen yükseklikte ve kalınlıkta tasarlanabilir.

Teknik detaylar:

Mantar bariyer sistemleri uzak mesafelerden de rahatlıkla görülebilmesi için genel olarak sarı renkte elektrostatik toz boya ile boyanır. 14 mm den oluşan mantar bariyerler paslanmaz çelikten üretilir. Yanma ya da patlama gibi tehlikeli özelliklere sahip değildir. Araç geçişi sırasında ortaya çıkan geçiş tamamlandıktan sonra yer içine gömülen mantar bariyerler vardır kullanım kolaylığı açısından çokça tercih edilir.

Model seçenekleri:

Hidrolik, yüksek güvenlikli, Pnomatik ve elektromekanik olmak üzere farklı mekânlara ve geçen araçlara göre tasarlanan otomatik mantar bariyer sistemleri mevcuttur bakımları satıcı firma tarafından gerçekleştirilir.  Ayrıca teknik ekipler tarafından mantar bariyer sistemlerine manyetik lop detektörler fotoseller, yanıp sönen ışıklar veya trafik ışığı gibi parçalar rahatlıkla monte edilebilir.

Belirtilen tüm özellikler müşterilerimizin talebi doğrultusunda verilen siparişe göre dayanıklılık, renk, yükseklik, kalınlık vb. değişiklik gösterebilmektedir.

Mantar Bariyer Üretimi